HŘIŠTĚ OTEVŘENÁ VEŘEJNOSTI V AREÁLECH ZÁKLADNÍCH A MATEŘSKÝCH ŠKOL

Projekt je realizován s finanční podporou statutárního města Ostravy.

Logo Ostravy

MEZIGENERAČNÍ SETKÁNÍ

Pod záštitou neziskové organizace Mezi námi ops., jsme se zapojili do krásného projektu mezigeneračního setkávání, při kterém s dětmi navštěvujeme Domov seniorů Korýtko v Ostravě-Zábřehu.

NEMOCNICE PRO MEDVÍDKY

Již několik let se naše mateřská škola účastní, ve spolupráci se studenty lékařské fakulty, projektu Nemocnice pro medvídky.

Smyslem tohoto projektu je formou hry dětem z mateřských školek přiblížit lékařské činnosti, nástroje a prostředí s cílem zahnat všeobecně rozšířený strach z bílých plášťů.

Děti si s sebou do školky přinesou svého oblíbeného medvídka (nebo jakéhokoliv jiného plyšáka), kterému vymyslely nějakou nemoc.

Tím se dostávají do role rodiče nebo kamaráda nemocného medvídka a mohou tak beze strachu přihlížet základním vyšetřením, která jsou na medvídkovi (pacientovi) prováděna mediky (lékaři), a také pomáhat při vyšetřeních jako asistenti či zdravotní sestřičky. Spolu s tím také přijímají určitou zodpovědnost, čímž si uvědomí důležitost a nutnost návštěvy lékaře nebo nemocnice, a že cílem lékaře není ubližovat, ale pomáhat.

nemocnice-pro-medvídky